Opúšťanie...

Autor: Gary Edwards | 2.12.2013 o 16:18 | (upravené 2.12.2013 o 16:32) Karma článku: 11,80 | Prečítané:  453x

Len nedávno som sa vzdal svojej pozície riaditeľa Červený Nos Clowndoctors. Emócie ktoré sprevádzali toto rozhodnutie boli rozmanité a intenzívne.

Vo chvíli, kedy som zdieľal túto informáciu s klaunmi, takmer 10 rokov môjho života prešlo pred mojimi očami, akoby som stratil niečo nenahraditeľné alebo časť zo mňa. Bola to skutočne zmes emócií, pretože v skutočnosti viem, že to je správne rozhodnutie v správny čas a ja nič nestrácam.

Červený Nos je v tých pravých rukách novej riaditeľky, Zuzany Ambro. Áno, emócie sú rozmanité a úľava hrá rovnako veľkú úlohu. A dá sa povedať, že som odovzdal bremeno z mojich ramien. Predsa len, poviem to úprimne, nie je to malá úloha byť zodpovedný za organizáciu akou je Červený Nos Clowndoctors.

Takmer 10 rokov radosti, nadšenia, krásnych chvíľ a skvelých ľudí. Áno, ľudia. V histórii sa nedočítate o rieke, ale o ľuďoch, ktorí žijú na jej brehoch a dejiny Červeného Nosa nie sú žiadnou výnimkou. Vezmite si všetky tie životy ktorých sme sa dotkli v nemocniciach - pacienti, rodičia, nemocničný personál. A ľudia, ktorí pracujú pre organizáciu, tí sú veľmi výnimoční. Verte mi, že sme sa v kancelárii popri práci dokonca aj zasmiali. A klauni? Každý jeden z nich je talentovaný umelec zanietený pre naše poslanie. Považujem všetkých klaunov za mojich priateľov na celý  život. A kto iný môže povedať, že má za priateľov 46 klaunov na Slovensku? Hotové požehnanie.

Počas tých desiatich rokov som pracoval spolu s tímom na snahe preniesť naše poslanie z plánov na papieri do reality. Naša filozofia je súčasťou toho a niečím, čo bude stále so mnou, držať sa ma blízko a sprevádzať ma. Chcem sa o ňu teraz s vami podeliť ...

Humor, radosť a pozitívny prístup sú predpokladom pre zdravý život. Táto filozofia nás sprevádza a je základom našej práce.

Dovidenia a ďakujem za všetky úsmevy.
Gary Edwards

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Proti Trumpovi protestujú státisíce, pripomínajú práva žien

Nápisy na niektorých transparentoch obsahujú neúctivé výroky Donalda Trumpa na adresu žien.

KOMENTÁRE

Kedy sa politická teológia stáva ideológiou?

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista, Trump sa nezmenil.


Už ste čítali?